Drewno opałowe, kominkowe

Opis produktu

Oferujemy drewno kominkowe i opałowe: bukowe, grabowe, dębowe, jesionowe, brzozowe, olchowe, sosnowe.

Buk jest okazałym drzewem dorastającym do 40 m wysokości z prostym pniem. Kora  jasnoszara, szarozielona. W starszym wieku jest lekko spękana i nabiera barwy srebrnoszarej. Udział kory wynosi tylko 7%. Drewno buka posiada jednolitą strukturę, jasną barwę z odcieniem żółtoczerwonawym. Buk jest jednym z najlepszych gatunków do kominka. Posiada wiele zalet: bardzo duża gęstość, cienka kora, łatwa łupliwość,  szybkie przesychanie.

Grab jest drzewem dorastającym do 25 m wysokości, pień prosty o falistej powierzchni , przeważnie nieregularny. Kora cienka, szara i gładka(7%). Drewno  posiada jednolitą barwę oraz strukturę. Drewno jest szarobiałe lub żółtawobiałe. Drewno grabowe jest bardzo ciężkie, twarde oraz trudno łupliwe.

Brzoza jest drzewem dorastającym do 25 m wysokości. Pień cylindryczny, niekiedy zniekształcony przy odziomku. Kora mlecznobiała, dająca się oddzierać cienkimi poprzecznymi pasmami, wiekiem pstra, spękana w dolnej części pnia, gruba i czarna. Drewno jest jasne z żółtawym lub czerwonawym odcieniem. Udział kory wynosi ok. 12%. Brzoza posiada wiele zalet, do których należą: przyzwoita kaloryczność oraz palność, szybkie przesychanie, stosunkowo cienka kora, łatwość w rąbaniu.

Olcha jest drzewem dorastającym do 25 m wysokości , kora ciemnobrązowa, szorstka, pokryta siecią drobnych rys. Udział kory u olchy przekracza 17%. Drewno olchowe ma czerwonawe zabarwienie lub lekko pomarańczowe. Bardzo szybkie przesychanie oraz względnie wysoka bezsęczność ułatwiająca rąbanie, gęstość drewna olchowego jest ok. 40% niższa od buka i graba

Jesion jest drzewem dorastającym do 35 m wysokości. Pień prosty, pokryty szarą matową korą, początkowo gładką a później porysowaną falistymi rysami. Drewno zmiennie wybarwione, jasne. Udział kory wynosi ok. 14%.  Drewno jesionowe ma dużą gęstość i kaloryczność, względnie cienką korę,  szybko przesycha, łatwo się rąbie.

Dąb jest potężnym i długowiecznym drzewem dorastającym do 50m wysokości. Pień  prosty, dobrze wyrośnięty, często skręcony. Kora jest gruba, głęboko spękana, ciemnoszara. Udział kory wynosi ponad 20%. Jest to drewno ciężkie i kaloryczne, ale bardzo długo przesycha, jest trudny w rąbaniu

Sosna ma prosty, równy pień. Gałązki i górna część pnia pokryta jest czerwono-żółtą korą, łuszczącą się warstwami, natomiast dolna część pnia ma korę grubą, wielobocznie popękaną, wewnątrz czerwoną. Drewno żywiczne posiada większą palność, spala się  szybko i intensywnie. Polecane na rozpałkę.

 

Wymienione gatunki drewna posiadamy w ciągłej sprzedaży.

Zapewniamy dostawy przez cały rok.

Całość sprzedawanego przez nas surowca pochodzi z Lasów Państwowych.

Drewno opałowe oferujemy o długości  1m.
Drewno kominkowe jest pocięte na 25 cm,  30-33 cm lub  40cm i porąbane na  2, 4 lub 6 części w zależności od potrzeb klienta. 
Drewno jest szczelnie układane, aby klient mógł łatwo sprawdzić ilość dostarczonego towaru.
Na rozpałkę proponujemy sosnowe odpady tartaczne.
Zamówienia, w ilości do 5mp , dostarczamy małym samochodem, który mieści się w wąskich miejskich uliczkach. Większe zamówienia transportujemy dużymi samochodami z zamontowanym dźwigiem.

Galeria produktu

Lokalizacja
Kontakt

Agnieszka Dyjak
tel. 501 124 934

Bogusław Dyjak
tel. 504 267 897

Biuro:
tel. 502 290 511
Projekt wykonanie - Agencja reklamowa WebVisage .pl